CZYSZCZENIE BIK FORUM

Internet to obecnie najwygodniejsze i najszybsze narzędzie do wyszukiwania interesujących nas tematów. Nie inaczej sprawa ma się jeśli chodzi o tematy związane z BIKiem i czyszczeniem negatywnych informacji z rejestru.

W wyszukiwarce możemy napotkać na różnego typu fora internetowe związane właśnie z tą tematyką. Fraza „ Czyszczenie BIK Forum” jest jedną z najchętniej wyszukiwanych. Czy wpisy na takich forach ułatwią nam rozwiązanie naszego problemu? Z tym trzeba być ostrożnym. O ile są fora, które pomagają znaleźć właściwą ścieżkę do pozytywnego zakończenia naszej sytuacji, to spotkać możemy też fora założone przez doradców kredytowych, chcących wyłudzić dane klientów i zarobić prowizje na udzielonych im później kredytach. Niestety doradcy, którzy nie mają elementarnej wiedzy z zakresu prawa bankowego, mogą narobić Klientowi więcej szkody niż pożytku. Bardzo często jest tak, że doradca zwraca się do profesjonalnej kancelarii prawnej, w imieniu swojego Klienta, z prośbą o pomoc w wyczyszczeniu negatywnych wpisów z BIKu. Niestety niektóre jego wcześniejsze kroki mogły spowodować, że bank finalnie nie usunie takich danych z bazy przed upływem ustawowych 5 lat. Nie można tracić z pola widzenia tego, że każda instytucja finansowa podlega nadzorowi KNF. W tym przypadku oznacza to, że dokument przedłożony bankowi, już w nim zostaje.

Forum na temat Czyszczenia BIK, powinno być tylko i wyłącznie luźną lekturą, która mniej więcej określi drogę do załatwienia danej sprawy.