CZYSZCZENIE HISTORII BIK

Historia BIK to nic innego jak obraz spłaty naszych rachunków kredytowych z ostatnich 5 lat. Dostęp ma do niej każdy bank, w momencie kiedy ubiegamy się o kolejne finansowanie.

Jeżeli nasze wcześniejsze kredyty nie były spłacane przez nas w wyznaczonym czasie i występowały na nich zaległości, bank uzna nas za klienta niesolidnego i wyda decyzję odmowną odnośnie przyznania kredytu. Może to zniwelować wiele naszych planów np. marzenia o własnym M.

Czyszczenie historii BIK

Jest procesem który na nowo przywraca zdolność kredytową bez konieczności czekania ustawowo 5 lat od daty spłaty poprzedniego zobowiązania finansowego. Na podstawie przesłanego raportu z BIK-u, zespół naszych specjalistów dokonuje analizy sytuacji klienta pod kątem możliwości przywrócenia takiej zdolności kredytowej. Przede wszystkim najistotniejsze jest to, że czyszczenie negatywnych wpisów jest możliwe tylko u wyłącznie kiedy dany produkt kredytowy został przez Klienta spłacony, a zobowiązanie zamknięte.

Ważna jest także kwestia zapytań kredytowych. Każde zapytanie kredytowe kierowane do banku to obniżenie naszej oceny punktowej tzw. scoringu. Jeśli w zbyt krótkim odstępie czasowym złożyliśmy zbyt wiele zapytań, BIK po prostu nas blokuje bo odczytywane jest to jako próba wyłudzenia kilku kredytów.

Niestety często Klienci nie mają pojęcia, że już pierwsza decyzja odmowna z banku, daje do zrozumienia że jest jakiś problem (najczęściej właśnie z BIKiem) i to, że spróbujemy złożyć kolejny wniosek do innego banku niewiele da.

Wręcz przeciwnie, może tylko pogorszyć naszą sytuację. W takim przypadku zapytania kredytowe także należy usunąć z historii BIK bo obniżają naszą zdolność kredytową i często powodują blokadę bazy BIOZ.

Czyszczeniem negatywnej historii w BIK-u w naszej kancelarii, zajmują się doświadczeni adwokaci oraz prawnicy czyli zawody zaufania publicznego. Nasi pracownicy mogą pochwalić się wysoką skutecznością wszystkich prowadzonych działań.