BIK ZA DARMO

Osoby, zgłaszające się do Kancelarii Prawnej Directus, bardzo często, już na wstępie pytają również o wycenę usunięcia negatywnych wpisów z BIK-u. Jednoznaczne określenie wyceny bez szczegółowej analizy raportu z Bik-u, nie jest jednak możliwe. Przede wszystkim, sprawy prawne, wymagają dogłębnej weryfikacji złożoności problemu Klienta. Zdajemy sobię sprawę, że mało profesjonalne firmy, umieszczają na swoich stronach cenniki, liczone od np. usunięcia jednego wpisu.

W praktyce jest to bardzo mało profesjonalne bo przecież jest różnica w tym, czy Klient ma opóźnienia w spłacie danego zobowiązania rzędu kilku-kilkunastu dni, a np. rachunek został spłacony po kilku latach, po interwencji komornika. Cena czyszczenia BIK-u to też kwestia wierzyciela (Banku, SKOK-u, parabanku), produktu (kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, limit debetowy, karta kredytowa), informacji zaraportowanych do rejestru, statusu danego zobowiązania i w końcu procedur prawnych, pozwalających na wcześniejsze usunięcie niekorzystnych informacji z rejestru BIK.

Powyższe jest znamienne w kontekście działań w przedmiotowej sprawie, dlatego tak ważne jest pobranie swojego raportu z BIK-u w pierwszej kolejności. Wygenerowanie raportu z BIK-u trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut. Najistotniejszą kwestią w przypadku pobierania raportu za pośrednictwem oficjalnej strony Biura Informacji Kredytowej, jest posiadanie własniego konta w banku (weryfikacja naszych danych).

Należy pamiętać, że informacje, które znajdują się w raporcie BIK są chronione Ustawą o Ochronie Danych Osobowych. Nikt poza osobą zainteresowaną, nie może uzyskać tego typu danych.

Czy sprawdzenie BIK jest za darmo?

Biuro Informacji Kredytowej gromadzi dane na temat należności zaciągniętych przez klientów oraz terminowości ich spłaty. Każdy konsument ma prawo wglądu do tych rejestrów. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy BIK jest za darmo, czy też za raport należy uiścić opłatę? Poprawna jest tylko ta druga odpowiedź. Za wygenerowanie raportów płaci sama osoba zainteresowana, wybierając odpowiadającą jej opcję. W ten sposób można uzyskać dane, na podstawie których określa się prawdopodobieństwo przyznania kredytu, pożyczki czy innego produktu finansowego. Tak więc, chociaż BIK nie działa na zasadzie darmowości i za informacje trzeba zapłacić, można dzięki temu zapoznać się z przebiegiem swojej historii kredytowej. My ze swej strony możemy natomiast dopomóc w profesjonalnej analizie uzyskanego raportu i wyciągnąć wnioski, które pomogą znaleźć optymalne rozwiązanie sytuacji problemowej. Jeśli zdecydują się Państwo na nasze dalsze usługi, za przeprowadzenie analizy nie pobieramy odrębnych opłat.