JAK WYCZYŚCIĆ BIK Z CHWILÓWEK?

Jeszcze kilka lat temu firmy z sektora niebankowego tzw. „chwilówki”, które działają na polskim rynku nie przekazywały danych do Biura Informacji Kredytowej

W ostatnim czasie jednak większość parabanków przekazuje takie informacje do rejestru. Ich działalność jeszcze do niedawna nie podlegała kontroli organów nadzorczych. Obecnie każda firma udzielająca pożyczki musi być zarejestrowana i działać zgodnie z przepisami „ustawy antychliwiarskiej”. Jednak to czy dany parabank wpisuje swoich Klientów do Biura Informacji Kredytowej jest indywidualną decyzją wierzyciela.

Większość firm, jednak zdecydowała się na współpracę z BIKiem. Poniekąd jest to motywowanie konsumentów do terminowej spłaty swoich zobowiązań. Parabanki, które współpracują z Biurem Informacji Kredytowej to m.in.: AASA, Alfakredyt, Credit.pl, Provident, SMS Kredyt, Szybka Gotówka, Takto Finanse, Via SMS, Vivus, Wonga czy Zaplo.

W momencie kiedy Klient spóźniał się ze spłatą swojej pożyczki w którejś w ww. firmie, powstaje zła historia kredytowa, która może skutecznie uniemożliwić proces uzyskania kolejnej pożyczki np. w banku.

Jeśli chodzi o procedure usunięcia takich negatywnych informacji z rejestru, jest ona dość podobna jak w przypadku sektora bankowego. Pełnomocnicy naszej Kancelarii działają przede wszystkim z osobami decyzyjnymi w poszczególnych placówkach. Po weryfikacji raportu Klienta, podejmujemy odpowiednie działania, aby jak najszybciej usunąć wpis po spłaconej chwilówce z Biura Informacji Kredytowej.