RAPORT BIK

Historia kredytowa każdego Klienta, prezentowana jest w tak zwanym Raporcie BIK.

Raport BIK to swoiste kompendium wiedzy na temat naszej historii kredytowej oraz innych zobowiązań finansowych. Dzięki dokumentowi, ocenisz swoje szanse na otrzymanie kredytu. Upewnisz się, że nie jesteś dłużnikiem oraz zobaczysz jakie dane na Twój temat widzi bank. Informacje w Raporcie BIK pochodzą z instytucji finansowych (Banków, SKOKów i wybranych parabanków). Przekazują one informacje o udzielanych kredytach oraz zapytaniach kredytowych (za każdym razem kiedy składamy wniosek o udzielenie pożyczki).

Po otrzymaniu kredytu, do BIK-u napływają informacje na temat terminowości spłaty takiego zobowiązania. Dane takie są aktualizowane w terminie do 7 dni.

Aby pobrać swój Raport BIK wystarczy założyć konto na stronie bik.pl i potwierdzić swoją tożsamość. Można to zrobić dosłownie w kilka minut. W ofercie raportów mamy raporty jednorazowe oraz pakiety 12 sztuk. Możemy zweryfikować zarówno swój raport osobisty jak i firmowy. Raport BIK to także pierwszy dokument, który musimy przeanalizować przy ewentualnej współpracy w zakresie usunięcia negatywnych informacji i przywrócenia zdolności kredytowej.

Jeśli jesteśmy klientami banku PKO BP, mamy również możliwość pobrania dokumentu przy pomocy konta internetowego banku. Z tą różnicą, że dane prezentowane w raporcie dla PKO BP, nie zawierają wpisów dokonanych przez sektor niebankowy. Różnić się też będzie szata graficzna (Raport BIK jest bardziej czytelny dla Klienta), a także inna metoda naliczania oceny punktowej tzw. scoringu.